دوره پردازش تصویر با Open MV

دوره پردازش تصویر با Open MV در آموزشگاه پیشنام به شما فرصت خواهد داد تا با پردازش تصویر و ویدیو آشنا شوید. اما این تنها ابتدای راه است. خبر خوش اینکه OpenCV به پیشرفت و توسعه ادامه خواهد داد.

بررسی کلی بین سیستم‌های تعیین موقعیت در ارتباط با دقت، انجام پردازش‌ها به صورت بلادرنگ، مورد استفاده در درون یا بیرون ساختمان، محدوده عملکرد، سنسورهای مورد استفاده در سیستم، نوع الگوریتم مورد استفاده و چگونگی هزینه سیستم در جدول زیر مورد مقایسه و بررسی قرار گرفته‌اند. به عنوان نمونه، استفاده از دوربین‌های متعدد برای افزایش فضای تحت پوشش از معایب سیستم‌های مبتنی بر بینایی معرفی شده زیرا این امر باعث افزایش هزینه سیستم ردیابی می‌گردد.

برد پردازش تصویر با Open MV

برد OpenMV CAM برد میکروکنترلری مبتنی بر STM32 است. و از یک دوربین OV7725 بهره می برد و قابلیت پیاده سازی کاربری های بینایی ماشین را دارد. برد می‌تواند توسط اسکریپت‌های پایتون برنامه‌ریزی گردد. که این ویژگی کار با الگوریتم‌های بینایی ماشین را راحت کرده است. و دیگر نیازی به کدنویسی به زبان‌های C و C++ برای ایجاد اپلیکیشن های کاربردی ندارد.

اینترفیس‌های متنوع دیگری نظیر I2C ، ,USART و SPI از دیگر امکانات برد محسوب می گردد. این برد کاربری‌های متنوعی در رباتیک، پردازش تصویر، لبه یابی و ذخیره‌سازی تصویر و … دارد.

فهرست

دانلود

جهت نمایش لینک دانلود فیلدهای درخواستی را پر کنید.
کارشناسان باشگاه رباتیک پیشنام آماده پاسخگویی سوالات شما می باشند.