آموزش ربات Rescue Maze – دوره آموزشی امدادگر  ماز (Rescue Maze )

هدف نهایی برگزاری دوره آموزش ربات Rescue Maze، آماده سازی دانش آموزان برای شرکت در مسابقات روبوکاپ جهانی است. لیگ امدادگر هزار تو پیشرفته‌ترین لیگ دانش آموزی در مسابقات رباتیک به حساب می‌آید. در این دوره دانش آموزان علاوه بر برنامه نویسی و مکانیک و الکترونیک، وارد دنیای جدیدی به نام پردازش تصویر می‌شوند.

ماز (تلفظ انگلیسی‌اش مِیز است) به راههای تو در تو می‌گویند. که باید از یک جا وارد شد و از طرف دیگر خارج شد. … نگاه ریاضیاتی برای حل مساله. … دو حالت ۱- با آگاهی قبلی ربات از نقشه راه ۲- بدون آگاهی ربات از نقشه، انجام می‌شود.

ربات Rescue Maze

ربات باید در پیچ و خم قربانیان را جست‌وجو کند. نباید سریع‌ترین مسیر را از طریق پیچ و خم پیدا کند. در عوض باید تا آنجا که ممکن است. از پیچ و خم کاوش کند. ربات به ازای هر قربانی امتیاز می گیرد. و یک کیت نجات نزدیک قربانی تحویل می‌دهد. همچنین باید از مناطقی با کف سیاه اجتناب کند.

مسابقات ربات امدادگر  ماز

در این مسابقات رباتها باید بتوانند بین دیوارها حرکت کنند. و مصدوم ها را شناسایی کنند و کنار هر کدام از آنها بسته‌های امدادی قرار دهد.

همچنین ربات باید به اندازه ای هوشمند باشد. تا بتواند تمام هزار تو را به دنبال مصدوم ها جستجو کند. بنابراین می توان گفت برنامه نویسی برای این ربات در واقع شروع هوش مصنوعی به حساب می‌آید.

دانلود

جهت نمایش لینک دانلود فیلدهای درخواستی را پر کنید.
کارشناسان باشگاه رباتیک پیشنام آماده پاسخگویی سوالات شما می باشند.