باشگاه رباتیک پیشنام

باشگاه رباتیک پیشنام با هدف ارتقاء‌ سطح دانش و مهارت‌های عمومی، قدم در عرصه آموزش علم رباتیک در مدارس و مؤسسات آموزشی نهاده است. موسسه پیشنام برای رسیدن به این هدف ضمن بررسی دقیق کیت‌ها و مجموعه‌های آموزشی موجود در بازار روز جهان، اقدام به گزینش مناسب‌ترین مجموعه‌ها جهت آموزش در ایران نموده است. این مرکز آموزشی با هدف پرورش خلاقیت و شکوفایی استعدادها و همچنین بالا بردن توان علمی و مهارتی افراد، برای گروه‌های سنی مختلف، برنامه آموزشی متناسب با آن گروه را تدوین نموده است. این برنامه‌های آموزشی از دوره‌های سنی پیش‌دبستان تا مقطع دانشگاه را در تمام سطوح مقدماتی تا پیشرفته پوشش می‌دهد.

با در نظر گرفتن کاربرد روزافزون علم رباتیک در زندگی روزمره و رشد سریع این دانش در کشورهای پیشرفته، آموزش رباتیک و کد نویسی به دانش آموزان، دانشجویان و علاقه‌مندان اجتناب ناپذیر می‌نماید. در این راستا واحد آموزش پیشنام با هدف پرورش خلاقیت و شکوفایی استعدادها و همچنین بالا بردن توان علمی و مهارتی افراد به خصوص مهارت حل مسأله، برای هر گروه سنی دانش آموزی و دانشجویی، برنامه آموزشی متناسب با آن گروه مهیا نموده است.

برخی از افتخارات پیشنام

جایگاه افتخارات پیشنام

افتخارات پیشنام شامل:

افتخارات جهانی، افتخارت کشوری، افتخارات منطقه ای و غیره که این افتخارات در مسابقات مختلف با تلاش فراوان دانش‌آموزان به دست آمده.

از جمله مهمترین این افتخارات:

  • کسب مقام اول مسابقات ربوکاپ جهانی 2022، بانکوک، تایلند در لیگ Rescue_Line_Sec
  • کسب سهمیه مسابقات جام جهانی ربوکاپ 2022، بانکوک، تایلند در لیگ Rescue_Line_Sec
  • کسب مقام اول مسابقات بین المللی ایران اپن 2022 در بخش ربات Rescue_Line_Sec
  • کسب مقام اول بین المللی ایران اپن 2022 در بخش best presentation در لیگ Rescue_Line_Sec
  • کسب مقام اول بین المللی ایران اپن 2022 در بخش best presentation در لیگ Rescue_Maze_Sec
  • و …
آموزشگاه رباتیک پیشنام

کلاس‌های آموزش پیشنام

یکی از مهمترین موارد آموزشگاه که تاثیر مهمی در آموزش و تعلیم فرزندان شما دارد، کلاس‌های درس رباتیک است.

صندلی‌ها و فضای کار راحت می‌تواند شرایط انعطاف‌پذیری را برای کار معلمان و یادگاری دانش‌آموزان فراهم آورد. مطالعاتی که امروزه در زمینه استفاده از انعطاف پذیری درفضای آموزشی انجام شده است نشان می‌دهد، زمانی که  کلاس‌های آموزشی با انعطاف‌پذیری برای نیازهای دوره تحصیلی طراحی شوند، می‌توانند سبب افزایش درک و فهم دانش‌آموزان بشود و خلاقیت و ابتکار را در درون دانش آموزان شکوفا می‌کند.

فضای کلاس طوری طراحی شده که به صورت خصوصی و نیمه خصوصی است. ابزار داخل کلاسها شامل: میز، صندلی و تخته وایت برد همچنین سیستم‌های کامپیوتری به روز برای دسترسی راحت برای دانش‌آموزان. تهویه مناسب از جمله پنکه و اسپلیت و کلاسها شامل ویدئوپروژکتور است که باعث تدریس آسانتر دروس می‌شود.

فضا شامل نور کافی با توزیع مطلوب و به صورت یكنواخت پخش می‌شود تا درخشندگی سطوح سبب ناراحتی چشم دانش‌آموزان نگردد.

هر کلاس شامل کمد برای قرار دادن ابزارها و وسایل مورد نیاز مربوط به دروس است.

آموزشگاه رباتیک پیشنام

کارگاه پیشنام

انتخاب ابزار مناسب در ساخت ربات مساله مهمی است که باید به آن پرداخت. در واقع برای ترکیب کردن قطعاتی که از قبل مشخص کرده‌ایم اعم از موتور، کنترلر، میکروکنترلر، سنسورها و وسایل مرتبط نیاز به یک کارگاه مناسب به همراه ابزار مورد نیاز کار داریم. ما ابتدا ابزار و مواد کار را به طور کلی به چهار بخش (ابزارهای مکانیکی، الکترونیکی، متفرقه و مواد خام) تقسیم کردیم و سپس برای هر نمونه کارگاه، ابزارهای خاص و مناسب آن را تعریف نمودیم که در زیر بیان شده است:

ابزارهای مکانیکی شامل: مجموعه پیچ‌گوشتی، دم‌باریک، سیم‌چین، قیچی، خط کش، خودکار، ماژیک (جهت نشانه‌گذاری) و ابزار برشی …

ابرازهای الکتریکی شامل: برد بورد، سیم‌جامپر، منبع تغذیه برد‌بورد، ابزار لحیم‌کاری، مولتی‌متر و …

مواد خام شامل: ورق نازک فلزی، مقوا، پلاستیک نازک، چوب نازک، ورق های پلاستیکی و… که برای هر کارگاهی لازم و ضروری می‌باشند.

زمین مسابقات پیشنام

زمین مسابقات شامل:

ربات امدادگر ماز: زمین از چند منطقه مختلف تشکیل شده است. تمامی مناطق زمین در سطح افق قرار دارند و دارای دیوارهای محیطی هستند.

ربات امدادگر لاین: کف آن به رنگ سفید است و کاشی‌ها که در سطوح مختلفی قرار دارند به وسیله سطح شیبدار به هم متصل شده‌اند.

بهداشت و سلامت پیشنام

سلامت و بهداشت یکی از با اهمیت‌ترین عوامل موثر در آموزشگاه محسوب شود؛ چرا که به این عامل خود به تنهایی قادر است بسیاری از عوامل دیگر همچون آرامش فکری، ارتباطات، نگرشها، برنامه ریزی و … را در همه‌جا تحت تاثیر قرار دهد.

فقدان سلامت در هر مکانی همواره عاملی استرس زا به شمار می‌آید و با عواقب متعددی که به همراه خواهد داشت نه تنها مانع استفاده بهینه از توان بالقوه فکری جسمی افراد خواهد شد بلکه استفاده بهینه از زمان، مواد و امکانات را نیز در اماکن به خطر می اندازد.

اخیراً بیماری کرونا به یکی از مهم‌ترین نگرانی‌ها در سطح ملی و جهانی تبدیل شده است. بیماری کرونا علاوه بر اینکه بر سطح سلامت عمومی جامعه تأثیر بسیار منفی دارد، بر فعالیت های کاری همانند کسب و کار، اقتصاد و فعالیتهای صنایع نیز تأثیر چشمگیری دارد. که بهترین راه پیشگیری و کاهش انتقال آن، مراقبت از سلامت از طریق رعایت بهداشت با لوارم بهداشتی است.

ابزار و وسایلی که برای سلامت و بهداشت در آموزشگاه پیشنام قرار داده شده از جمله:

دستگاه تب سنج، الکل در تمامی قسمت‌های آموزشگاه از جمله ورودی آموزشگاه، کلاس‌ها و آشپزخانه و همچنین سرویس بهداشتی مجهز به تمامی لوازم بهداشتی.

سیستم تهویه مطبوع پیشنام

سیستم گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع، بخش مهمی از یک ساختمان آموزشی را در بر می‌گیرد. توجه کنید که یک سیستم مناسب تهویه مطبوع با هدف کنترل دما، رطوبت و کیفیت هوای ساختمان ایجاد می‌شود و هدف از کنترل این پارامترها ایجاد یک فضای راحت است که بتوان در آن به امور آموزشی پرداخت.

در تمامی فضاهای آموزشی باید شرایط محیط تحت کنترل و مناسب برای یادگیری باشد. پس علاوه بر تامین هوای تازه، آرام بودن محیط نیز باید در هنگام طراحی مد نظر قرار گیرد. انتخاب تجهیزات تهویه مطبوع سرمایشی و گرمایشی برای ساختمان های آموزشی بستگی به قدیمی یا جدید بودن ساختمان دارد.

سیستم‌های تهویه مطبوع به دو سیستم‌های گرم و سرد تقسیم می‌شود.

سیستم های تهویه مطبوع آموزشگاه پیشنام شامل:

پنکه، رادیاتور، اسپلیت در تمامی بخش‌های آموزشگاه و دستگاه تصفیه هوا و همچنین مه‌پاش داخل حیاط جهت خنک شدن هوای داخل حیاط و رطوبت در هوای خشک.

امکانات رفاهی پیشنام

خدمات رفاهی آموزشگاه یعنی کلیه خدماتی که یک آموزشگاه یا مکان آموزشی می‌تواند برای افزایش رفاه دانش‌آموزان خود به کار ببرد. این خدمات می‌تواند فراهم آوردن امکانات لازم برای آموزش و امکاناتی برای سلامت جسمی و روحی باشد.

خدمات رفاهی باعث انگیزش و رضایت افراد داخل آموزشگاه از جمله دانش‌آموزان، اساتید و کارکنان می‌شود که این خود باعث پیشرفت آموزشگاه است.

خدمات رفاهی آموزشگاه پیشنام عبارت است از:

آبسرد کن، توستر، چای‌ساز، اسپرسو‌ساز، یخچال، کتابخانه، پیانو و … می‌باشد.

امنیت پیشنام

امنیت عبارت است از: داشتن اعتماد و اطمینان موجه و مستند. در مفهومى به کار گرفته شده که به صلح, آزادى, اعتماد, سلامتى و دیگر شرایطى اشاره مى کند که فرد و یا گروهى از مردم, احساس آزادى از نگرانى, ترس, خطر یا تهدیدات ناشى از داخل یا خارج را داشته باشند.

دانش آموزان سرمایه‌های مهم و دلیل زندگی همه ما هستند. پس حفظ امنیت آنها هنگامی که در مدرسه، آموزشگاه‌ها و یا دیگر مراکز آموزشی مشغول تحصیل هستند بیش از هر موضوع دیگری حائز اهمیت است.

این راهکارها با به کارگیری دوربین های بسیار ممتاز و تجهیزات ضبط تصویر با بالاترین کیفیت، کپسول آتشنشانی و جعبه کمک‌های اولیه یک محیط آموزشی را کاملا امن می‌نماید.

فضای سبز پیشنام

آموزشگاه رباتیک یک فضای بسیار موثر در آموزش و تعلیم و تربیت دانش آموزان می‌باشد و تجهیزات آن باید در راستی تعلیم هرچه بهتر به‌روز رسانی شود و نمی‌توان نقش این فضای سبز را در بهبود و کیفیت آموزش نادیده گرفت.

فضای سبز آموزشگاه رباتیک پیشنام شامل:

باغچه، درختهای میوه اعم از درخت انار، خرمالو و … فضای روبروی در ورودی که شامل تنوعی از گیاهان و گلدانهای متنوع. حوضچه کوچکی که در جلوی در ورودی قرار دارد. همچنین فضایی برای نشستن وجود دارد که با استفاده از مه‌پاش که روبروی آن قرار دارد باعث شده فضای مطلوبی برای دانش‌آموزان به وجود بیاید.

بنابراین فراهم کردن یک محیط آموزشی سالم، شاد و حتی زیبا می‌تواند در جلب توجه دانش‌آموزان‌ بسیار موثر باشد و حتی می‌تواند نقش به سزایی در رشد روانی سالم فرزندان این مرز و بوم ایفا کند.

این فضا از آن جایی دارای اهمیت بسیار می‌باشد، که دانش‌آموزان در این محیط قرار می‌گیرند و چند دقیقه از وقت خود را در این محیط سپری می‌کنند.

دانلود

جهت نمایش لینک دانلود فیلدهای درخواستی را پر کنید.