ربات های اجتماعی نسل جدید برای کودکان

به نظر می‌رسد ربات های اجتماعی نسل جدید اسباب بازی های کودکان باشند. اسباب‌بازی‌ها، به طور کلی، مهم‌ترین ابزار زندگی کودک هستند، زیرا کودکان هنگام بازی با آن‌ها، یاد می‌گیرند که جهان را کشف کنند. اسباب بازی ها اولین ابزاری هستند که کودکان برای بیان احساسات و افکار خود از آن استفاده می‌کنند. روشی که ما از ابزارها و اسباب بازی ها در مورد کودکان استفاده می‌کنیم، می‌تواند عمیقاً بر نحوه یادگیری و تجربه ما از جهان تأثیر بگذارد و جهان ما را تغییر دهد.

اگر ربات های اجتماعی برای کودکان را به‌عنوان نسل جدیدی از ابزارها در نظر بگیریم، احساس می‌کنیم که کودکان می‌توانند به مجموعه بازی بهتری دسترسی داشته باشند که آنها را قادر می‌سازد به روش‌های جدیدی تحریک شوند که اسباب‌بازی‌های سنتی نمی‌توانند آن امکانات را داشته باشند. در نتیجه، آنها می‌توانند جهان را به روش‌های پربارتری تجربه کنند.

"<yoastmark

ربات‌های اجتماعی چه نوع اسباب بازی‌هایی هستند؟

ربات‌ های اجتماعی می‌توانند شامل ربات‌هایی برای بازی و ربات‌هایی برای یادگیری باشند. ربات‌های بازی معمولاً به شکل یک حیوان یا عروسک هستند و اغلب دارای ویژگی‌هایی شبیه به انسان مانند چشم و دهان هستند. وقتی کودکان از ربات ها برای بازی استفاده می کنند و در حین پردازش به حل مسئله، حل تعارض و مهارت های اجتماعی-عاطفی یاد می‌گیرند.

همچنین ربات های اجتماعی می توانند برای کودکان بازی کنند و در نتیجه بازی دو طرفه یا بازی اجتماعی انجام شود. بازی نه تنها به تخیل کودک بستگی دارد، بلکه به رابطه‌ای که آنها می‌توانند با این سیستم تجسم یافته مصنوعی بسازند نیز بستگی دارد.

در مقابل، ربات‌ های یادگیری عمداً برای آموزش چیزهای خاص به کودکان طراحی شده‌اند. آنها روشی ملموس برای یادگیری مفاهیم انتزاعی هستند که در غیر این صورت هضم آنها سخت خواهد بود. به عنوان مثال، کودکان می‌توانند از ربات‌ها برای یادگیری هندسه استفاده کنند. – شاید باید یک ربات اجتماعی را برنامه‌ریزی کنند تا زاویه قائمه ایجاد کند. بنابراین یاد می‌گیرند که 90 درجه به معنای زاویه راست است. ربات های اجتماعی به طور بالقوه برای کودکان به عنوان ابزاری برای آموزش و توسعه اجتماعی بسیار ارزشمند هستند.

Moxie، یک ربات اجتماعی که به کودکان در یادگیری عاطفی – اجتماعی کمک می‌کند.

Moxie، از جمله ربات های اجتماعی است که کودکان می‌توانند هر روز با محتوایی که از بهترین شیوه‌ها در رشد کودک و آموزش در دوران کودکی مطلع می‌شود. در بازی شرکت کنند. هر هفته موضوع متفاوتی مانند مهربانی، دوستی، همدلی یا احترام است. و کودکان وظیفه دارند به Moxie در ماموریت‌هایی کمک کنند که تجربیات انسانی، ایده‌ها و مهارت‌های زندگی را بررسی می‌کند. این ماموریت‌ها فعالیت‌هایی هستند که شامل بازی‌های بدون ساختار خلاقانه مانند نقاشی، تمرین تمرکز حواس از طریق تمرین‌های تنفسی و مدیتیشن، مطالعه با Moxie، و کشف راه‌هایی برای مهربانی با دیگران است. Moxie کنجکاوی را تشویق می‌کند تا کودکان جهان و افراد اطراف خود را کشف کنند. همه این فعالیت‌ها به کودکان کمک می‌کنند تا مهارت‌های ضروری زندگی مانند رعایت کردن نوبت، تماس چشمی، گوش دادن فعال، تنظیم احساسات، همدلی، مدیریت رابطه و حل مسئله را بیاموزند و با خیال راحت تمرین کنند.

ربات اجتماعی عاطفی
ربات اجتماعی عاطفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

دانلود

جهت نمایش لینک دانلود فیلدهای درخواستی را پر کنید.
×