درایور Arduino

درایور Arduino نرم افزاری متن باز جهت کدنویسی بردهای آردوینو است. در این نرم افزار شما براحتی میتوانید کدهای خود را در این برنامه نوشته. و آن را در برد Arduino آپلود نمایید. آردوینو می‌تواند. پارامترهایی مانند نور محیط، کلیدها یا حتی یک ایمیل را به عنوان ورودی دریافت نماید. و بعد از پردازش، خروجی‌هایی مانند روشن کردن یک وسیلهٔ برقی، تغییر رنگ LEDها یا ارسال یک ایمیل یا نظیر آن را ارائه دهد.

امکانات درایور Arduino USB to Serial

پروژه‌های آردوینو می‌توانند مستقل باشند. و یا با نرم افزاری که روی کامپیوتر شما در حال اجراست (مثل Flash ، Processing، MaxMSP)، ارتباط برقرار کند. شما می توانید بردها را به طور دستی مونتاژ کنید. و یا به صورت از پیش مونتاژ شده، خریداری کنید

آردوینو دارای یک IDE متن باز و رایگان بسیار کارآمد است. درایور Arduino دارای کتابخانه‌های بسیار کامل و رابط کاربری بسیار ساده‌ای است. نرم‌افزار آردوینو در مقایسه با کامپایلرهایی مانند کدویژن و بسکام بسیار کامل‌تر و قدرتمندتر است. و بدون نیاز به پروگرامر می‌تواند مستقیماً میکروکنترلر شما را برنامه‌ریزی نماید.

امکاناتی مانند ترمینال سریال نیز در داخل درایور Arduino قرارداده شده. تا بتوانید به وسیله ارتباط سریال و USB برنامه‌هایی را که برای میکروکنترلر می‌نویسید عیب‌یابی نمایید. شما به سادگی می‌توانید مقادیر ADC و وضعیت پین‌ ها یا هر اطلاعات دیگری را به ترمینال سریال آردوینو بفرستید. و از طریق کامپیوترتان اطلاعات را از میکروکنترلر دریافت نمایید.

برخی از ویژگی های درایور Arduino

  • Arduino رابط کاربری بسیار ساده و مناسب برای کاربران مبتدی تا حرفه ای
  • نرم افزار رایگان و بدون محدودیت زمانی کار میکند و نیازی به رجیستر ندارد
  • دارای کتابخانه‌ای جامع به همراه نمونه کارهای متعدد
  • پشتیبانی از کابل usb
  • قابلیت serial monitor جهت مشاهده لحظه‌ای اجرای کد
  • قابلیت ArduinoISP جهت فلش چیپ های AVR
  • پشتیبانی از تمام نسخه‌های ویندوز ، مک ، لینوکس

نسخه Windows

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست

دانلود

جهت نمایش لینک دانلود فیلدهای درخواستی را پر کنید.
کارشناسان باشگاه رباتیک پیشنام آماده پاسخگویی سوالات شما می باشند.