رگولاتور-قابل-تنظیم-lm2596s-adj

رگولاتور LM2596

رگولاتور LM2596 دارای 5 پایه و در در نوع smd است و در ورژن‌های با ولتاژ ثابت 3.3 و 5 و 12 و همچنین ولتاژ قابل تنظیم ارائه شده‌است. راه‌اندازی این رگولاتورها آسان و به حداقل قطعات جانبی نیاز دارد و دارای یک جبران کننده فرکانس و یک نوسان‌ساز فرکانس ثابت داخلی است. این آی سی رگولاتور برای سویچینگ در فرکانس 150 کیلو هرتز طراحی شده‌است. بنابر این در این رگولاتور به نسبت مدارهای سویچینگ فرکانس پایین‌تر، به المانهای فیلترینگ کوچکتری نیاز خواهید داشت.

توضيحات

این آی سی یک مبدل DC/DC کاهنده است که بر پایه آی سی رگولاتور LM2596 تولید شده‌است. در این ماژول دو پایه برای ورودی ولتاژ و دو پایه برای خروجی در نظر گرفته شده. پایه های ورودی با IN+ و IN- و پایه های خروجی با OUT+ و OUT- نشان داده‌شده‌اند. ولتاژ ورودی قابل پذیرش برای ماژول بین 4 تا 35 ولت DC است. با استفاده از پتانسیومتر تعبیه شده روی بورد میتوانید ولتاژ خروجی را  بین 1.25 ولت تا 30 ولت تنظیم کنید.

رگولاتورهای سری LM2596 مدارات مجتمع یکپارچه‌ای هستند که تمامی مشخصات لازم برای رگولاتورهای سویچینگ کاهنده step-down در آنها در نظر گرفته‌شده. این رگولاتورها می‌توانند ماکزیمم جریان 3 آمپر را با رگولاسیون line و load برای بار تامین نمایند. این آی سی در ورژنهای مختلف با ولتاژهای ثابت 3.3 ولت، 5 ولت، 12 ولت و ولتاژ خروجی متغیر تولید شده‌است. برای راه‌اندازی مدار سویچینگ با این آی سی‌ها به قطعات جانبی کمی نیاز خواهید داشت. استفاده از این رگولاتور آسان است. این آی سی دارای جبرانساز فرکانسی و اسیلاتور فرکانس ثابت داخلی است. این آی سی برای سویچینگ در فرکانس 150 کیلو هرتز طراحی‌شده. بنابراین در این رگولاتور به نسبت مدارهای سویچینگ فرکانس پایینتر، به المانهای فیلترینگ کوچکتری نیاز خواهید داشت.

ویژگی‌های آی سی رگولاتور LM2596

  • جریان خروجی 3 آمپر تضمین‌شده
  • محدوده ولتاژ ورودی تا 40 ولت
  • تنها نیاز به 4 قطعه جانبی جهت بهره برداری
  • فرکانس اسیلاتور داخلی تثبیت‌شده روی 150 کیلو هرتز
  • مصرف بسیار پایین در حالت‌آماده به کار (حدود 80 میکرو آمپر)
  • بازدهی بالا
  • قابلیت خاموش شدن خودکار در دماهای بالا و دارای حفاظت محدودیت جریان

دانلود

جهت نمایش لینک دانلود فیلدهای درخواستی را پر کنید.
×