آموزش ربات امدادگر فضای مشترک CoSpace

ربات امدادگر فضای مشترک CoSpace یا ربات کواسپیس امداد يك ماشين مجازى. براى سرگرمى نوجوانان و همچنين گسترش و رشد محاسبه‌گرى در افكار و تصميم‌هاى آنهاست. برنامه نويسى و پياده سازى الگوريتم ها در محيط شبيه‌سازى شده ،راه رسيدن به اهداف گفته شده است. اين ربات مجازى داراى حسگرهايى براى تشخيص عوامل محيطى نظير فاصله با موانع و رنگ و همچنين موتورهايى با توانايى كنترل سرعت بوده. كه از اين جهت كاملا شبيه يك ربات واقعى طراحى شده است.

مسابقات ربات امدادگر فضای مشترک

بازى با حركت ربات در محيط شبيه سازى آغاز میشود. ربات ماموريت دارد. تا با راه حل هاى مناسبى كه به كمك زبان برنامه‌نويسى كامپيوتر نوشته‌شده. گنج‌هاىروى زمين را جمع‌آورى كرده. و در محل تعيين شده. تخليه كند. ربات بايد بتواند از موانع عبور كند. وارد تله نشود. و زمان مسابقه را مديريت كند. تا امتياز خود را افزايش دهد.

محيط مسابقه

محيط مسابقه ربات امدادگر فضای مشترک CoSpace داراى دو زمين است. كه ربات‌ها دقايق اوليه بازى را در زمين اول سپرى كرده. كه در زمين دوم مختصات جغرافيايى ربات نيز در دسترس هست. براى جذاب‌تر شدن. و بالاتر رفتن هيجان، در هر دور از بازى دو تيم، هر كدام با يك ربات، رو در روى هم در يك زمين مسابقه مى‌دهند. كه در پايان زمان هشت دقيقه‌اى، رباتى كه امتياز بيشترى داشته باشد. برنده خواهد شد.

مسابقات اين ليگ در بخش مقدماتى براى نوجوانان زير ١٤ و در بخش پيشرفته براى نوجوانان زير ١٩ سال برگزار مى شود .مسابقات بین‌المللی ایران اپن اصلی‌ترین برگزارکننده. این لیگ در ایران است. بزرگترين مزيت اين ليگ، كم‌هزينه بودن. آن برای شرکت کنندگان و بالاترين هدف آن، پرورش قدرت تفكر و افزايش خلاقيت نوجوانان است.

دانلود

جهت نمایش لینک دانلود فیلدهای درخواستی را پر کنید.
×