ربات پزشکی

ربات پزشکی در حوزه مراقبت‌های بهداشتی فراوان هستند. ربات‌های به اصطلاح «حضور از راه دور» به پزشکان این امکان را می‌دهند که در صورت عدم حضور پزشک در محل، با بیماران از مکان‌های دوردست معاینه شوند. در همین حال، ربات‌های توانبخشی، به بیماران در انجام حرکات خاصی که در بهبودی پس از جراحی یا به دلایل دیگر استفاده می‌شوند، کمک می‌کنند.

ربات‌ها همچنین در حمل و نقل لوازم پزشکی، توزیع داروهای نسخه‌ای و مدیریت بهداشت و بالینی کمک می‌کنند. تا کارکنان مراقبت‌های بهداشتی انسانی که به طور معمول این وظایف را انجام می‌دهند. بتوانند بیشتر بر بیماران خود تمرکز کنند. در بخش مراقبت از سالمندان، روبات های همراه نیز می‌توانند به کاهش اضطراب و افسردگی ناشی از تنهایی کمک کنند.

ربات جراحی

اما شناخته شده‌ترین کاربردهای رباتیک پزشکی در مراقبت‌های بهداشتی و پزشکی، جراحی هستند. همه چیز از پیوند اعضا و روش‌های گوارشی گرفته تا جراحی ستون فقرات و عمل‌های اورولوژی. با استفاده از ربات‌هایی از یک نوع یا دیگری انجام می‌شود.

ربات‌های جراحی عموماً توسط جراحان بسیار آموزش دیده که در جراحی‌های با کمک ربات تخصص دارند، اداره می‌شوند. آن‌ها به جراحان اجازه می‌دهند برش‌های دقیق‌تری ایجاد کنند و به پیشگامان روش‌های کم تهاجمی جدید برای انجام طیف وسیعی از روش‌های جراحی کمک کرده‌اند و به بیماران زمان بهبودی بسیار سریع‌تری می‌دهند.

شرکت‌های ربات پزشکی و جراحی

بسیاری از شرکت‌های فناوری در صنعت مراقبت‌های بهداشتی. در حال حاضر راه حل‌های رباتیکی را برای رفع نیازهای کارکنان مراقبت‌های بهداشتی و بیماران ابداع می‌کنند. ما در این مقاله از سایت پیشنام نمونه‌هایی از کاربردهای رباتیک پزشکی. و جراحی در مراقبت‌های بهداشتی و شرکت‌های پشت سر آنها آورده شده است.

ربات پزشکی خودران Moxi

ربات خودران Moxi
ربات خودران Moxi

 

ربات‌های دارای هوش مصنوعی Diligent برای کار با مردم در محیط‌های روزمره طراحی شده‌اند. ربات خودران Moxi این شرکت را می‌توان برای انجام کارهای لجستیکی وقت‌گیر در بیمارستان‌ها مانند راه‌اندازی اتاق‌های بیماران و ذخیره‌سازی مجدد منابع، به حال خود رها کرد. Moxi که قادر به حرکت در راهروهای بیمارستان و سایر فضاهای تنگ است. حتی با هوش اجتماعی که از طریق حرکات سر و چشم های LED منتقل می شود، آغشته است.

 

ربات ReWalk

ReWalk
ربات پزشکی

 

ReWalk اسکلت‌های بیرونی را برای استفاده شخصی و تجاری برای توانبخشی می‌سازد. سیستم سبک با باتری، ReWalk Personal 6.0، یک اسکلت بیرونی پوشیدنی با موتورهایی است. که در مفاصل ران و زانو قرار دارند. جابجایی بدن باعث تحریک حرکتی می‌شود. که این شرکت ادعا می‌کند که بسیار شبیه به حرکت پاهای انسان است.

 

ربات پزشکی MyoPro

ربات پزشکی MyoPro
ربات پزشکی

 

 MyoPro  برای کمک به کسانی که فلج  و یا ضعف در دست‌های خود را با توجه به شرایط گوناگون دارا هستند. این دستگاه سیگنال‌های عصبی را از سطح پوست می‌خواند. سپس موتورهای کوچکی را فعال می‌کند که حرکات طبیعی بازو و دست را تسهیل می‌کند.

 

سیستم جراحی Senhance Asensus Surgical

ربات جراحی
ربات جراحی

 

سیستم جراحی Senhance Asensus Surgical برای روش‌های لاپاراسکوپی دارای ابزار کاملاً قابل استفاده مجدد است. و می‌تواند با فناوری موجود ادغام شود. این شرکت می‌گوید. سرمایه‌گذاری‌های زمان و هزینه تقریباً مشابه سرمایه‌گذاری‌های لاپاراسکوپی دستی است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

دانلود

جهت نمایش لینک دانلود فیلدهای درخواستی را پر کنید.
×