ربات تسلا ایلان ماسک

ایلان ماسک یک ربات انسان نما را معرفی کرد که برای کمک به کارهای تکراری و خسته کننده ای که مردم از انجام آنها متنفرند، طراحی شده است. ماسک پیشنهاد کرد که ربات تسلا می تواند برای شما به فروشگاه مواد غذایی برود، اما احتمالاً می تواند هر تعدادی از وظایفی که مربوط به کار دستی انسان است را انجام دهد.

تسلا از ساخت خودروهای برقی و خودران برای تولید ربات‌های انسان‌نما که برای «حذف کارهای خطرناک، تکراری و خسته‌کننده» طراحی شده‌اند. و به دستورات صوتی صاحبان آن‌ها پاسخ می‌دهد، منشعب خواهد شد.

 

"<yoastmark

ویژگی های ربات تسلا

این ربات که به آن Optimus می‌گویند. 173 سانتی‌متر قد و 57 کیلوگرم وزن خواهد داشت. بدنه آن از 40 محرک الکترومکانیکی نیرو می‌گیرد و چهره آن دارای صفحه نمایش است. Optimus قادر به حمل محموله تا وزن 20 کیلوگرم خواهد بود. و ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا ادعا می‌کند. که یک نمونه اولیه کار در سال آینده آماده‌می‌شود.

ایلان ماسک در مراسم «روز هوش مصنوعی» که برای جذب استعدادهای مهندسی و تحقیقاتی به شرکت طراحی شد. گفت که بسیاری از فناوری‌های موجود در خودروهای خودران تسلا برای ایجاد ربات های انسان نما قابل استفاده یا مفید هستند. او گفت: «تسلا مسلماً بزرگترین شرکت روباتیک جهان است. زیرا اتومبیل های ما مانند ربات های نیمه حساس روی چرخ هستند. «به نوعی منطقی است که آن را در یک شکل انسان نما قرار دهیم. ما همچنین در حسگرها و باتری ها و محرک ها بسیار خوب هستیم.»

ایلان ماسک گفته‌است: این دستگاه به سرعت پیاده‌روی 8 کیلومتر در ساعت محدود می‌شود. و عمداً به اندازه کافی ضعیف خواهد بود. که در صورت نیاز بیشتر انسان‌ها قادر خواهند بود بر آن غلبه کنند. تسلا در حال توسعۀ بسیاری از کامپیوترهای مورد نیاز برای روباتیک است. بنابراین ساخت یک ربات برای تسلا منطقی است.

 

ربات تسلا

برای خواندن مقالات بیشتر درباره رباتیک و هوش مصنوعی به قسمت مقالات سایت پیشنام مراجعه کنید.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

دانلود

جهت نمایش لینک دانلود فیلدهای درخواستی را پر کنید.
×