ربات آشپزخانه ای که برای شما شام درست می‌کند.

در نهایت، بهترین ربات آشپزخانه ای که هرگز فکرش را نمی‌کردید اینجاست. اما هزینه آن تقریباً به اندازه یک خانه متوسط ​​در بریتانیا برای شما خواهد بود. برای آن‌هایی که نمی‌دانند. در کریسمس امسال برای افراد فوق‌ثروتمند چه چیزی بخرند. یک آشپزخانه کاملاً رباتیک بخرند. که وعده می‌دهد. با فشار دادن یک دکمه،  5000 دستور غذا را درست می‌کند. چطور؟

یک شرکت رباتیک مستقر در لندن از اولین ربات آشپزخانه جهان رونمایی کرد که قول می‌دهد “که این ربات در آشپزخانه از ابتدا آشپزی کند و حتی بعد از آن بدون شکایت ظرف‌ها را نیز بشوید”.

ربات آشپزخانه Moley Kitchen

ربات آشپزخانه Moley Kitchen که زاییده فکر ریاضیدان و دانشمند کامپیوتر روسی مارک اولینیک است. این ربات غذاهای استاندارد رستوران را بدون نیاز به بلند کردن انگشت صاحبش یا سفارش غذای آماده در رستوران درست می‌کند.

این ربات ارزان نیست: قیمت این ربات حداقل 248000 پوند است. که تقریباً برابر با میانگین خانه‌های بریتانیایی است. Oleynik هزینه بالا را تايید کرد. اما ادعا کرد. که 1205 “پرسش فروش واجد شرایط” از افراد علاقه‌مند به خرید وجود داشته است. او گفت که قیمت ربات آشپزخانه معادل یک قایق بادبانی کوچک است. این شرکت امیدوار است در آینده مدل‌های ارزان‌تری را معرفی کند.

اولینیک هنگام راه اندازی آشپزخانه روباتی و ربات آشپزخانه در نمایشگاه فناوری اطلاعات خلیج فارس در دبی گفت: «آنچه در اینجا به آن نگاه می‌کنید، اولین آشپزخانه رباتیک مصرف کننده در جهان است. مانند تمام فناوری‌های نوآورانه – ماشین‌ها، تلویزیون‌ها و رایانه‌ها. – برای علاقه‌مندان، حرفه‌ای‌ها و اولین استفاده‌کنندگان جذاب خواهد بود و بر این اساس قیمت‌گذاری می‌شود.

"<yoastmark

ویژگی های ربات Moley Kitchen

این ربات با کمک تیم اندرسون. مبتکر آشپزی و برنده سال 2011 بی بی سی MasterChef ساخته شده است. تکنیک‌های آشپزی اندرسون به‌صورت سه‌بعدی ثبت شد. و «با استفاده از الگوریتم‌های سفارشی به حرکت دیجیتالی ظریف ترجمه شد».

اندرسون و سرآشپزهای دیگر نیکول پیسانی و اندرو کلارک، 30 غذا را برای نشان دادن. قابلیت‌های سیستم در زمان راه‌اندازی ایجاد کرده‌اند. که هر ماه دستور العمل‌های جدیدی اضافه می‌شود. این شرکت گفت که در نهایت مشتریان می‌توانند از منوی دیجیتال بیش از 5000 گزینه انتخاب کنند. و همچنین می‌توانند غذاهای مورد علاقه خود را ضبط کنند.

این فناوری دارای دو بازوی رباتیک با «دست‌های» کاملاً مفصل است. حرکات دست انسان را به طور قابل اعتماد بازتولید می‌کنند. آنها به ربات اجازه می‌دهند تا مواد را از یخچال هوشمند بازیابی کند. دمای اجاق گاز را تنظیم کند. این ربات از سینک برای پر کردن تابه‌ها استفاده می‌کند. درست مانند یک آشپز انسان. اولینیک گفت: «ربات آشپزخانه حتی خودش ظرف‌ها را می‌شوید، بدون شکایت.»

مقالات دیگر درباره ربات را می‌توانید در قسمت مقالات رباتیک سایت پیشنام مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

دانلود

جهت نمایش لینک دانلود فیلدهای درخواستی را پر کنید.
×